29 Mayıs 2019 Çarşamba

Rookie Historian Goo Hae-Ryun 2019 Kore Dizisi

En sevdiğim dizilerin tarihi diziler olduğunu biliyorsunuz ve bu dizi bence tutulur bana nedense Saraydaki Mücevher dizisindeki Jang Geum'ayı hatırlattı yada öyle bir diziyi beklediğim içindir bilmiyorum ama bu dizi beni heyecanlandırdı.  
'Çaylak Tarihçi'

Hakkında:

Adı: The King: Monarch of Eternity
Tür: Tarihi, Romantik. Dram
Yönetmen: Kang Il-Soo , Han Hyun-Hee
Senaryo: Kim Ho-Soo
Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2019 - 26 Eylül 2019
Yayınlanma Günleri: Çarşamba ve Perşembe 21:00'de 

(her biri 35 dakika / günde 2 bölüm)
Bölüm Sayısı: 40
Kanal: MBC
Dil: Korece

Ülke: Güney Kore

***

Konusu:

19. yüzyıl'da, kadın olduğu için hoş karşılanmamasına rağmen tarihsel kayıtlar yazan Goo Hae-Ryung’un (Shin Se-Kyung) etrafında dönmektedir. Hae-Ryung, cinsiyet ayrımcılığına, cinsiyetten kaynaklı ön yargılara ve toplumsal statü ayrımcılığına karşı mücadele eder.
***

Oyuncular:


Shin Se-Kyung, Goo Hae-Ryung rolünde.. 
Saray tarihçisi olmak istiyor ancak adın olduğu için ayrımcılığa uğramaktadır. Ancak o tüm bunlara karşın pes etmeyerek bir tarihçi olarak görevlerini yerine getirmek ve dünyada herkesin eşit olduğunu kanıtlamak istemektedir. Bu arada Joseon'un ilk kadın tarihçisidir.
~
Ch
a Eun-Woo, Prens Lee Rim rolünde.. 
Hayatı boyunca hiç romantik bir ilişkisi olmamıştır. Ancak gerçek kimliğini saklayarak kaleme aldığı romantik türündeki romanlar ile Hanyang şehrinde oldukça popülerdir. Bir prens ve popüler bir roman yazarı olarak iki farklı hayat sürerken Goo Hae-Ryung ile tanışır ve ona aşık olur.
~
Park
Ki-Woong, Veliaht Prens Lee Jin rolünde.. 
Prens Lee Rim için sevgi dolu bir abidir. Kişisel açgözlülükleri için kendisini yönlendirmeye çalışan güçlere karşı durmaktan korkmayan özverili ve halkı için iyi şeyler yapmaya çalışan birisidir.
~
Lee Ji-
Hoon, Min Woo-Won rolünde.. 
Joseon Hanedanlığının en güçlü kişisi olan Min Ik-Pyung'un en küçük oğludur. Babasının sahip olduğu güce güvenmeden ve arkasını ona yaslamadan kendi inandığı değerlere göre hareket eder. Devlet memuru olamadan önce bile Kralın takdirini kazanabilmiş, dik başlı birisidir.
~
Park Ji-Hyun,
Song Sa-Hee rolünde.. 
Veliaht Prens Lee Jin’in kişisel tarihçisidir. Sadece kızları olan bir ailede dünyaya gelmiştir ve evin en büyük kızıdır. Ailesi tarafından bir ev kadını olması için çok baskı görür. Ancak o bütün bu baskıya dayanarak tarih sınavına girer ve bu sınavda birinci olur. Daha sonra, Veliaht Prens Lee Jin’in her anını kaydetmekten sorumlu olan tarihçi görevi verilir. Bu süreçte, veliaht prensin güçlü görünümüne karşın yalnız bir insan olduğunu keşfeder ve elinde olmadan ona karşı sahip olmaması gereken duygular beslemeye başlar.

***
Bol komedi olacak belli! ^^
***
Not: En güzel Tarihi Kore dizi önerileri için Tıklayın!!
^.^
Yorumlarınızı bekliyorum💗😊

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder