20 Mayıs 2023 Cumartesi

XO, Kitty 2023 Amerika Dizisi

Netflix'de yeni başlamasına rağmen videoları hep karşıma çıkıyordu önceden de beklediğim bir diziydi zaten çok merak ettiğim için izlemeye başlıyorum sanırım 2. sezonu da olma ihtimalı var. Kore'de çekilmiş bir amerikan dizisi. İzleyelim bakalım nasıl bir dizi???

Hakkında:

Adı: XO, Kitty
Tür: Gençlik, Romantik
Yönetmen:
Yapımcı: Jenny Han, Sascha Rothchild, Matt Kaplan
Senaryo: Jenny Han
Bölüm sayısı: 10
Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2023
Yayın Günleri ve Saati: Perşembe
Kanal: Netflix
Dil: İngilizce, Korece
Ülke: Güney Kore
***

Konusu:

Dizi, Kitty Song'un aşkını bulmak için Güney Kore'ye gelmesi ile yaşadıklarını konu alıyor. Genç bir çöpçatan olan Kitty Song Covey, aşk hakkında her şeyi bildiğine inanmaktadır. Çok sevdiği erkek arkadaşı ile uzak mesafeden yürüttüğü bir ilişkisi bile vardır. Ancak mesafeler can sıkıcı olmaya başladığında Kitty harekete geçer. Güney Kore'deki bir liseye başvurur ve okula kabul edilir. Ani bir kararla dünyanın öbür ucuna taşınır ve kalbinin peşinden gider. Söz gönül işlerine geldiğinde ise işlerin ne kadar karmaşık olabileceğini fark eder.
***

Oyuncular:

Anna Cathcart, Kitty Song Covey rolünde.. Neşeli bir genç kız olarak birçok hayali vardır. Bunlardan en büyüğü ise Koreli erkek arkadaşı Dae ile bir araya gelmektir. Bu isteğinin peşinden gittiğinde büyük bir hayal kırıklığına uğrar.
~
Choi Min-young, Dae rolünde.. Kızımızın uzun mesafeli erkek arkadaşı.
~
Sang Heon Lee, Min Ho rolünde.. Kitty'nin gittiği okulda okumaktadır. Yakışıklı bir görünümü ve sivri bir dili vardır. ( Herkesin favorisi izleyince sende öyle hissedebilirsin)
~
Anthony Keyvan, Q rolünde..
~
Gia Kim, Yuri rolünde..
~
Peter Thurnwald, Alex rolünde..
~
Regan Aliya, Juliana rolünde..
***
Not: To All the Boys ( Sevdiğim Tüm Erkeklere ) film serisinin bir yan ürünü olan dizi, bir Netflix orijinal filminden alıntı olan ilk Netflix televizyon dizisidir. Anna Cathcart, Sevdiğim Tüm Erkeklere bütün serilerinde oynamıştır ve bu dizide başrol.
~.~
Fragman:
(^.^)
Yorumlarınızı bekliyorum💗😊

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder